Kassör sökes

Nu har du chansen att engagera dig i styrelsen för Föreningen Göteborgs Domkyrkas Goss- och Flickkörer! Föreningen bygger på ideella insatser av körföräldrar (och andra intresserade) och spelar en stor roll för möjligheten att genomföra körernas verksamhet särskilt sådant som resor, läger och inköp av körkläder.

Till kommande årsmöte (den 18 september) är den mycket viktiga posten som kassör i föreningen aktuell för nyval. Det krävs inga specialkunskaper men om du funderar över vad uppdraget innebär kontakta gärna sittande kassör Viveka Adlercreutz: kassoren@musikidomkyrkan.se

Hör av dig till valberedningen så snart som möjligt om du kan tänka dig detta uppdrag! 

Bästa hälsningar, valberedningen: Åsa Åkesson 0709-164535 asa@akesson.cc och Magnus Larsson 0733-100274 larsson.pm@gmail.com